Sektor biomedyczny

Do zespołu pracowników i stałych współpracowników firmy Ryszard Jarża Translations należą inżynierowie biomedyczni różnych specjalności, takich jak informatyka medyczna, bio-optyka, elektronika medyczna czy protetyka słuchu. Są to zarówno nasi tłumacze (sam założyciel firmy, Ryszard Jarża, ukończył inżynierię biomedyczną na Politechnice Wrocławskiej), jak i konsultanci zewnętrzni. Zaplecze doradcze naszej firmy tworzą pracownicy naukowo-dydaktyczni polskich uczelni, w tym osoby z tytułami profesorskimi i doktorskimi.

W rezultacie firma Ryszard Jarża Translations, jako jedna z nielicznych na polskim rynku, może zaoferować tłumaczenia z dziedziny inżynierii biomedycznej wsparte tak silnym, własnym zapleczem merytorycznym. Tłumaczymy instrukcje użytkowania urządzeń kardiologicznych, systemów obrazowania, urządzeń stosowanych w terapii cukrzycy, aparatów słuchowych, respiratorów, systemów elektrochirurgicznych, aparatury laboratoryjnej i wielu innych rodzajów urządzeń oraz oprogramowania. Mamy również wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniu dokumentacji badań klinicznych, w tym formularzy świadomej zgody, dokumentacji rejestracyjnej leków i opisów odczynników do diagnostyki in vitro.

Niemal wszystkie tłumaczenia z tej dziedziny są weryfikowane w Polsce przez specjalistów wskazanych przez klienta. Potrafimy konstruktywnie współpracować z weryfikatorami i zawsze staramy się, by proces weryfikacji wnosił jak największą wartość zarówno do bieżącego projektu, jak i wszystkich następnych.